Przejdź do treści

Leczenie uzależnienia od alkoholu – Poznań

Kiedy wybrać się na profesjonalną terapię alkoholową? Nigdy nie jest za późno, aby zdecydować się na odwyk! Mając świadomość, jak trudno samemu poradzić sobie ze słabościami, warto postawić na pomoc profesjonalistów, aby leczenie uzależnienia od alkoholu przebiegło pomyślnie. RehabClinic w Poznaniu to miejsce, do którego zgłaszają się nie tylko osoby z Wielkopolski, ale także z odległych zakątków kraju. Gwarantujemy naszym pacjentom wsparcie doświadczonej kadry i kompleksową opiekę przez całą dobę. Zadbaj o zdrowie i lepszą przyszłość! Poznaj szczegóły leczenia i przekonaj się, że alkoholizm nie musi być Twoją codziennością.

Leczenie alkoholizmu w Poznaniu

Na czym polega i jak objawia się alkoholizm?

Często alkoholizm bywa bagatelizowany i uważany za zwykłą słabość, przejaw nieudolności życiowej i braku odpowiedzialności. Z góry oceniamy i potępiamy osoby borykające się z nałogiem, zamiast wyciągnąć do nich rękę, uświadomić istnienie problemu i nakłonić do podjęcia terapii alkoholowej. A przecież uzależnienie od alkoholu jest ciężką chorobą, która wymaga specjalistycznego leczenia. Może ona dotknąć każdego, bez względu na wiek, płeć czy też pozycję społeczną. Najczęściej rozwija się bez świadomości osoby chorej, jak i jej najbliższego otoczenia.

Alkoholik to nie zawsze osoba, która codziennie zagląda do kieliszka i traci poczucie rzeczywistości, zaniedbując codzienne sprawy i obowiązki. Alkoholizm jest podstępnym uzależnieniem, którego często nie widać na pierwszy rzut oka. Problem ten dotyczy coraz częściej także osób wykształconych, o wysokim statusie społecznym i z pozoru uporządkowanym życiu. Dlatego tak trudno go zdiagnozować, a na odwyk alkoholowy do RehabClinic w Poznaniu zgłaszają się najczęściej osoby znajdujące się już w zaawansowanej fazie choroby.

Rozwój uzależnienia może wystąpić na skutek poczucia odrzucenia przez najbliższych, ale także jako sposób na poprawę humoru i zapomnienie o problemach. Pojawia się niepohamowana chęć picia, mimo świadomości złego wpływu alkoholu na zdrowie. Alkoholizmowi najczęściej towarzyszą następujące objawy fizyczne:

  • drżenia mięśniowe,
  • zaburzenia snu i bezsenność,
  • nudności, wymioty, biegunka,
  • wzmożona potliwość,
  • rozszerzenie źrenic.

Jak przebiega leczenie w profesjonalnym ośrodku odwykowym?

Z każdym pacjentem przed podjęciem terapii w naszym ośrodku leczenia alkoholizmu w Poznaniu przeprowadzamy wnikliwy wywiad. Konieczne może okazać się także wykonanie badań diagnostycznych. Na podstawie uzyskanych wyników proponujemy formę odwyku i metody leczenia, które w naszej ocenie będą najskuteczniejsze. Jeśli uzależnienie od alkoholu jest w początkowej fazie, a konkretna osoba mieszka w Wielkopolsce, istnieje możliwość podjęcia terapii w formie otwartej. Wówczas pacjent każdego dnia odbywa konsultacje i podejmuje aktywności w naszym ośrodku w Poznaniu, a po zakończonych zajęciach wraca do swojego miejsca zamieszkania. Takiego rozwiązania nie zalecamy tym, dla których przebywanie w swoim codziennym środowisku mogłoby wpłynąć na powrót do picia alkoholu.

Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na odwyk alkoholowy w RehabClinic, jeśli nie jesteś z Wielkopolski? Jeżeli masz w sobie gotowość do walki z uzależnieniem, możesz podjąć decyzję o leczeniu zamkniętym. Podczas tego rodzaju terapii alkoholowej w ośrodku w Poznaniu zagwarantujemy Ci kompleksową opiekę przez 24 godziny na dobę! Zmiana otoczenia pomoże Ci na nowo odnaleźć motywację do działania, a przebywanie w grupie osób z podobnymi doświadczeniami, będzie dodatkowym wsparciem.

Odkryj w sobie chęć zmian i naucz się żyć bez nałogu

Trafiając na odwyk alkoholowy w RehabClinic w Poznaniu będziesz uczestniczył w zajęciach grupowych i indywidualnych konsultacjach psychologicznych i psychiatrycznych. Zaproponujemy Ci także dodatkowe zajęcia w czasie terapii, takie jak: masaż, joga, gra w bilard, tenisa stołowego, udział w grach zespołowych oraz wyjazdach organizowanych na terenie Wielkopolski. Dzięki temu przekonasz się, że życie bez alkoholu również może być ciekawe. Przebywanie w zmiennym otoczeniu przygotuje Cię do funkcjonowania poza ośrodkiem – bez uzależnienia.

Jeśli masz w sobie wolę zmian i jesteś gotowy wziąć udział w niełatwym procesie, jakim jest odwyk alkoholowy – skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły oferty, którą proponuje prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Poznaniu!