Przejdź do treści

Leczenie innych uzależnień behawioralnych Poznań

Prywatna klinika leczenia uzależnień RehabClinic w Poznaniu oferuje kompleksową pomoc w walce z nałogiem. To miejsce dla każdego, kto chce wprowadzić trwałe zmiany w swoim życiu i szuka profesjonalnego wsparcia. Nasza doświadczona kadra oferuje opiekę przez 24 godziny na dobę. Prowadzimy terapię uzależnień od alkoholu, narkotyków, hazardu, ale także od komputera, Internetu, seksu, jedzenia, a nawet aktywności fizycznej. Rodzaj i metody leczenia w klinice w Poznaniu zawsze dopasowujemy do stanu zdrowia pacjenta i jego oczekiwań. Wspólnie wyznaczamy cele i każdego dnia podejmujemy kroki, które przybliżają nas do ich realizacji.

Czym są i jak rozwijają się uzależnienia behawioralne?

Kompulsywne podejmowanie określonych zachowań określa się mianem uzależnień behawioralnych, a ich leczenie jest długotrwałym procesem. To czynności, które są wykonywane na co dzień przez każdego i w normalnym trybie nie są niebezpieczne. Dopiero nieodparta potrzeba ich realizacji i brak możliwości skupienia się na innych aktywnościach może oznaczać rozwój nałogu. Osoba uzależniona nie potrafi powstrzymać się od podejmowania zachowań, które odpowiadają za pojawienie się uczucia ekscytacji i przyjemności. Traktują to jako sposób na odstresowanie się w trudnej sytuacji.

Do pozostałych  uzalależnień behawioralnych poza wymienionym już uzależnieniem od hazardu możemy zaliczyć :

-uzależnienie od komputerów /telefonów komórkowych/sieci internetowej

-uzależnienie od zakupów

-uzależnienie  od pracy

-uzależnienie od seksu/pornografii

-uzależnienie od ćwiczeń fizycznych

-uzależnienie od jedzenia

Człowiek, który zmaga się z nałogiem, stara się go ukryć, traci kontrolę nad własnym zachowaniem i nie chce poddać się leczeniu. Kiedy nie ma możliwości, aby podjąć określoną aktywność, towarzyszy mu niepokój i zdenerwowanie. Jest skłonny poświęcić jej wiele czasu, jednocześnie zaniedbując pozostałe obowiązki i pełnione funkcje zawodowe i społeczne. Jednym z nowych i poważnych nałogów jest uzależnienie od komputera i Internetu, które dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. Kiedy nie czują akceptacji ze strony rówieśników, korzystanie z sieci staje się dla nich nie tylko codziennością, ale też koniecznością, ponieważ tam mogą stworzyć dowolny obraz samego siebie.

Uzależnienie od komputera, hazardu, zakupów czy pracy staje się trudne nie tylko dla jednej osoby, ale wszystkich, którzy przebywają w jej najbliższym otoczeniu. Kiedy nałóg prowadzi do poważnych skutków zdrowotnych i wpływa na pogorszenie relacji i jakości życia, warto rozważyć podjęcie leczenia w profesjonalnym ośrodku. Jednym z nich jest RehabClinic w Poznaniu.

Jak przebiega terapia w profesjonalnym ośrodku w Poznaniu?

Zdarzają się sytuacje, w których osoba uzależniona nie radzi sobie z własnym nałogiem, ale chce wprowadzić trwałe zmiany w swoim życiu. Kiedy uświadamiasz sobie istnienie problemu – pierwszy, bardzo ważny etap masz już za sobą. Zgłoś się do naszego ośrodka w Poznaniu, a my przeprowadzimy wnikliwy wywiad i na jego podstawie zaproponujemy Ci rodzaj i metody terapii. Jako główny cel stawiamy sobie odnalezienie źródła problemu i naukę, jak powstrzymać się od wyniszczających czynności. Dowiesz się więcej na temat leczenia uzależnienia od komputera, seksu, jedzenia czy zakupów i poznasz mechanizmy, które Tobą kierują. Nauczymy Cię, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i wspólnie odnajdziemy motywację do dalszej pracy nad sobą.

Dlaczego warto wybrać leczenie uzależnień behawioralnych pod okiem specjalistów RehabClinic?

Jeżeli zdecydujesz się na podjęcie profesjonalnej terapii w naszym ośrodku w Poznaniu, zyskasz pewność, że zajmą się Tobą wykwalifikowani specjaliści, którzy mają wieloletnie doświadczenie. Każdy z nich ma widzę z różnych dziedzin, dzięki czemu zyskasz kompleksowe wsparcie. Łączymy różne metody i techniki, dzięki którym będzie Ci łatwiej poradzić sobie z nałogiem. Gwarantujemy, że leczenie uzależnień od komputera, hazardu lub pracy, odbyte w klinice w Poznaniu nie będzie przykrym wspomnieniem, ale szansą na rozpoczęcie nowego życia bez nałogu!