Przejdź do treści

Leczenie lekomanii – Poznań

Czym zatem jest lekomania?

Lekomania jest poważnym nałogiem polegającym na uzależnieniu od leków oraz przyjmowaniu ich przez dłuższy czas w nadmiernej ilości. Jest równie niebezpieczna, co pozostałe uzależnienia (alkoholizm lub narkomania). Dotyczy wielu leków – zarówno tych na receptę, jak i powszechnie dostępnych. Medykamenty różnią się ze względu na właściwości uzależniające.

Najczęściej występuje uzależnienie od leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, a także uzależnienie od leków nasennych, uspokajających, euforyzujących, dopingujących czy hormonalnych .

Detoks lekowy Poznań

Nie istnieje substancja chemiczna, od której człowiek nie mógłby się uzależnić. Obecnie lekomania jest jedną z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych. Z roku na roku wzrasta liczba sprzedawanych leków oraz osób od nich uzależnionych i ponoszących śmierć na skutek przedawkowania. Zastanawiasz się, czy można samodzielnie poradzić sobie z tym trudnym nałogiem, czy bardziej odpowiedzialnym rozwiązaniem będzie przeprowadzony pod okiem doświadczonych specjalistów detoks lekowy? W RehabClinic w Poznaniu oferujemy kompleksowe wsparcie dla pacjenta na każdym etapie uzależnienia z wykorzystaniem profesjonalnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nie tylko mieszkańców Wielkopolski, ale wszystkich, którzy chcą rozpocząć detoks lekowy iwalkę o nowe życie bez uzależnienia.

W ośrodku terapii uzależnień w Poznaniu w Wielkopolsce każdy pacjent uzyska pomoc – niezależnie od tego, jaki rodzaj środków farmakologicznych stał się przyczyną nałogu. Pamiętaj, że na detoksleczenie lekomanii nigdy nie jest za późno!

U kogo najczęściej rozwija się uzależnienie od leków i jakie są tego powody?

Nie istnieje jedna i konkretna przyczyna lekomanii. Można jednak określić pewne czynniki predysponujące do rozwinięcia się uzależnienia.

Wykazano, że dotyczy ono przede wszystkim populacji dorosłych, choć często początek przyjmowania środków występuje przed 20 rokiem życia, szczególnie wśród młodych osób z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi, napięciem, zaburzeniami somatyzacyjnymi, objawami psychotycznymi, a także osób nadużywających alkoholu, amfetaminy, kokainy i opiatów.

Świadczy to o tym, że lekomania często rozwija się wtórnie do pierwotnych problemów chorego, takich jak zaburzenia psychiczne lub choroby somatyczne. Ponadto występuje częściej u osób samotnych lub cierpiących na hipochondrię. Lekomania może powodować bezsenność, drgawki, zawroty głowy, zatrucia.

Czy warto zdecydować się na detoks lekowy w RehabClinic w Poznaniu?

Warto podkreślić również wpływ łatwej dostępności leków (np. w sklepach spożywczych, kioskach, na stacjach benzynowych) oraz wszechobecności i sugestywności kampanii reklamowych poszczególnych koncernów farmaceutycznych. Dlatego jednym ze skutecznych sposobów na uporanie się z nałogiem i prawdziwy detoks lekowy, jest terapia w profesjonalnym ośrodku. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przebiega leczenie lekomanii w RehabClinik w Poznaniu w Wielkopolsce – skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na Twoje pytania!