Przejdź do treści

Leczenie wspóluzależnienia

Jesteś w trudnej sytuacji, ponieważ bliska Ci osoba zmaga się z nałogiem, który wpływa również na Twoje życie? Współuzależnienie to całkowite podporządkowanie swojego życia drugiemu człowiekowi i wynikające z tego cierpienia. Człowiek współuzależniony, który nie podejmuje się leczenia, żyje życiem swojego partnera z uzależnieniem (czy innej bliskiej osoby), a nie własnym.

Dopasowuje do niego swoje zachowania, dostosowuje się do rytmu picia (lub innej czynności), porzuca własne marzenia i zaprzestaje realizowania siebie. Osoba taka silnie współprzeżywa ze swoim bliskim i uważa to za naturalne. Leczenie współuzależnienia w naszym ośrodku w Poznaniu to oferta dla osób, które są gotowe do wprowadzenia trwałych zmian w swoim życiu. Na podjęcie terapii nigdy nie jest za późno!

Współuzależnienie – jakich nałogów dotyczy i jak sobie z nim radzić?

Początkowo uważano, że współuzależnienie dotyczy wyłącznie ludzi cierpiących z powodu choroby alkoholowej bliskich osób. Obecnie obejmuje ono wszystkie rodzaje uzależnień, także od narkotyków, hazardu, seksu itp. Dotyczy każdego uzależnienia, które wywiera negatywny wpływ na funkcjonowanie całej rodziny, ponieważ osoba z nałogiem zaniedbuje swoją rolę społeczną (najczęściej jako mąż lub żona, ponieważ współuzależnienie dotyczy tych, którzy mogą zerwać relację, ale tego nie robią).

Współuzależnienie polega na wyręczaniu z codziennych czynności człowieka, który z powodu uzależnienia nie jest w stanie ich wykonywać. Osoba pozostająca w związku z alkoholikiem, narkomanem, hazardzistą lub pracoholikiem ukrywa przed innymi istnienie problemu i znajduje usprawiedliwienie dla wszystkich patologicznych zachowań. Wiara w obietnice poprawy nałogowca powoduje, że tkwimy w patologicznej sytuacji. Skutecznym wyjściem może okazać się podjęcie terapii w ośrodku. Może wiązać się to z koniecznością rozpoczęcia nowego życia i zakończenia związku. Niektóre pary decydują się na wspólne leczenie uzależnienia i współuzależnienia w naszej klinice w Poznaniu i uzyskują skuteczne rezultaty!

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej terapii leczenia współuzależnień w Poznaniu?

Niestety, jest mało prawdopodobne, aby zachować własne granice bez fachowej pomocy. Osoba współuzależniona traci własną tożsamość. W rodzinie panuje chaos, ludzie gubią się w swoich emocjach. Zakończenie związku z osobą, która zmaga się z uzależnieniem, nie jest łatwe ze względu na więź emocjonalną i silne uczucia. Za wszelką cenę pragniemy pomóc wyjść z nałogu, jednocześnie ignorując własne potrzeby.

Dlatego warto poznać ośrodek leczenia uzależnień i współuzależnień w Poznaniu. RehabClinic to miejsce, w którym każdy uzyska wsparcie i dowie się, w jaki sposób poradzić sobie z trudną sytuacją. Nasi specjaliści, dzięki zdobytemu wykształceniu i wieloletniemu doświadczeniu pomogą Ci odkryć własne emocje i odnaleźć w sobie motywację do działania.

Gwarantujemy, że leczenie w ośrodku w Poznaniu odbędzie się w komfortowych warunkach. Obejmuje nie tylko konsultacje psychologiczne i psychiatryczne, ale także integrację z innymi pacjentami podczas wyjazdów i wspólnych spotkań. Przekonaj się, że dzielenie doświadczeń to cenna lekcja.